top of page
447c558b-c6a3-b0a5-a47b-629035a15a2e.jpg

ייעוץ שינה לילדים
לגיל שנתיים עד חמש

 על בעיות שינה בגיל שנתיים ועד גיל חמש

בסביבות גיל שנתיים נעשה שינוי נוסף באופי השינה של ילדכם, עם גדילתו.

השינה מתחזקת וישנן פחות יקיצות במשך הלילה.
הפעוט לרוב כבר זקוק לפחות שעות שינה במשך היום, ולקראת גיל שלוש שנת הצהרים היא מתחילה לפגוע בהרדמות של שנת הלילה והוא מפסיק לישון לאורך היום.
עם זאת אצל ילדים רבים הרדמות הערב הופכת לעיתים להרדמה ארוכה ומתישה ולקראת שעות הבוקר, עם המעבר למיטת מעבר, הפעוט מתחיל להגיע למיטת ההורים.

יכולות להיות לכך מספר סיבות לדוגמא:

  • חרדה מפרידה והירדמות ללא נוכחות ההורה יכולה להיות גורם מרכזי בקושי של הפעוט להירדם באופן עצמאי.

  • הפעוט עלול להתקשות להירדם כי אם הוא סובל מחלומות רעים או סיוטים או עניין אחר שמפריע ומטריד אותו. פעוט עלול גם להיתקל בקושי לישון אם הם עובר אבן דרך התפתחותית, כגון גמילה, או צמיחת שיניים טוחנות וכו...

  • כמובן שפעוט בעל טמפרמנט גבוה יתקשה לעיתים להירדם עקב הקושי להירגע וכן בעקבות רגישות גבוה לשינויים וליכולת להסתגל למעבר בין פעילות לשינה.

גם בבעיות כאלה מומלץ לטפל בעזרת ייעוץ שינה.

הפרעות שינה אצל ילדים - איך מתמודדים?

בעיות שינה אצל ילדים באות לידי ביטוי באופן שונה מאשר אצל תינוקות.

הם מאופיינות בהרדמה ארוכה ומתישה בתחילת הלילה, במקרה של שינה במיטת מעבר או נוער ישנם החזרות רבות למיטה עד שהילד מותש ונרדם, וביקיצה מוקדמת בשעות הקטנות של הלילה ולעיתים במעבר למיטת ההורים.

לרב ילדים הסובלים מבעיות שינה אינם ישנים את מס. שעות השינה המומלצות לגילם ולכן נמצאים בעייפות יתר.

ילדים אלה הם לעיתים ילדים מאד פעלתנים ותזזיתיים ובכך עלולים להטעות את הוריהם שחושבים כי הפעלתנות הרבה שלהם מעידה על כך שאינם עייפים, ילד שאינו ישן מספיק לגילו ואינו מקבל את שעות השינה להם הוא זקוק ע"מ לגדול ולהתפתח כראוי וגם שאר המשפחה שגם שנתה נפגעת כתוצאה מכך.


בגילאים הללו ישנה התמודדות נוספת ומאד מרכזית המאפיינת את הגיל ומדובר בבדיקת גבולות.

ילדים בודקים גבולות במקומות שהם לא ברורים להם.

בדיקת הגבולות מעצימה את הבעיה, היות שנושא השינה הוא נושא רגיש ולרוב זה הזמן שלהורים כבר אין כוח להתמודד עם הנושא, זה השלב שבו גם הם עייפים.

בתהליך ייעוץ שינה לילדים נלמד את ילדכם להירדם באופן עצמאי, ללא תלות בגורמים חיצוניים ולישון לילות שלמים.

בתהליכי ייעוץ שינה שאני מלווה מעל לעשור, ולאור הניסיון הארוך שצברתי, אני שמה דגש על אבחון נכון ומדויק לקשיי השינה (פיזיולוגי או התנהגותי) 
לצד התמקדות בחוויית הורית טובה ובארגז כלים מותאם אישית. 

השיטה שאני עובדת איתה מבוססת על:

שיטה מדורגת וקצב ההתקדמות מותאם לקצב של הילד ושלכם ההורים ועם מתן מענה תמידי לבכי או להבעת הקושי שלו, המעניקה לו ביטחון בהוריו ובסביבתו.
המטרה היא להבין את הצרכים של הילד מבחינת טמפרמנט, שעות שינה, מידת העייפות, הצורך בביטחון ועוד... וללמוד כיצד לתת להם מענה מדויק.
בנוסף חשוב לי לעבוד בצורה עמוקה על שינויי הרגלים וזאת מתוך היכרות של אמונות מעכבות, שיתכן ויצרו אצלכם את מערך התגובות, שהובילו להרגלי השינה היום.
אני עובדת בשיטה ייחודית המבוססת על שיטת 'לילה טוב' ועל ניסיון והצלחה של למעלה מ-10 שנים.

טיפול בבעיות שינה של ילדים- השיטה והתוצאות 

תהליך מותאם אישיתתהליך הייעוץ שינה, מותאם אישית ומתחשב בקצב של הילד להתרגל לשינויי שנרצה ויעניק בסופו של התהליך, ביטחון והקניית הרגלי שינה טובים כצידה לחיים. 
במהלך התהליך נעשה אבחון מדויק של טמפרמנט הילד נבין כיצד הוא משפיע על השינה ונלמד כיצד לתת מענה לקשיים שנוצרים עקב הטמפרמנט שלו.

 הצבת גבולות בתהליך נתמקד בהצבת גבולות ברורים, שיעזרו לילד להבין את העולם מסביבו בדרך ברורה ובטוחה, שההתמקדות היא בשגרת הערב וטקס השינה שיוצרים לילד להירדם באופן 

היענות תמידית לבכיהיענות לבכי או לקושי של הילד חשובה לתחושת הביטחון שלו, בכם, הוריו ובסביבתו. התהליך מאפשר להיענות לבכי תוך יצירת שינוי חיובי שמלמד את הילד לישון עם תחושת ביטחון ורוגע. 

גמילה מגורמי תלות התהליך מתמקד בגמילה מכל גורמי התלות החיצוניים בצורה מדורגת ועם הענקת חלופה מתאימה. בעיות שינה נוצרים לרב בגלל שילד נזקק עדין לנוכחות ההורה על מנת להירדם. לעתים הילד ירדם מחוץ למיטה למשל בסלון או במיטת ההורים ואם במיטתו הוא ידרוש שההורה יישאר בחדר ובמהלך הלילה וכשהוא מתעורר ומגלה שההורה שישב לידו, נעלם, יבכה ויקרא להורה לחזור לשבת לידו או יעבור במשך הלילה למיטת ההורים. ישנם מקרים שהילד גם ידרוש שההורה יעשה לו נעים תוך כדי ההרדמה.

 ייעוץ שינה הדרגתי - מוגדר במס. שלבים ידועים מראש. ההדדיות בין הילד וההורים משפיעה על קצב ההתקדמות בתהליך והמאפשר לימוד והטמעת שינויים. עם זאת תהליך ייעוץ שינה בשיטת 'לילה טוב' נותן אופק המאפשר לדעת כיצד מתנהל התהליך ותוך כמה זמן הוא עשוי להסתיים. תהליך הייעוץ שינה מאפשר תקופת הסתגלות המותאמת לקצב האישי של ההורים והיילד.

 תהליך עומק לשינויי הרגליםכדי להגיע לתוצאה הרצויה וכדי להטמיע אותה בצורה טובה מלאה, חשוב לעבוד על שינויי הרגלים. את השינוי נתחיל בשינוי הגישה לקושי, על ידי פירוק אמונות מגבילות שמרכיבות את ההורות שלכם. במקביל נלמד מהם צרכיו הפיזיים אבל גם הרגשיים ונתאים מענה מדויק לצרכיו כשחשוב לא פחות כדי ליצור מערכת שתומכת בו. בסיום הטמעת השינוי, נבין כיצד לשמור על התוצאות גם במצבים משתנים וביציאה מהשגרה, מה שיבטיח לכם שינה טובה כמתנה לחיים.

שיטת הייעוץ בה אני עובדת היא דרך עדינה ויעילה על מנת ללמד את הילד ללא הנוכחות שלכם בחדר ולישון לילה שלם ורצוף.
השיטה מבוססת על העקרונות הבאים:

  • הבנה של הצרכים הפיזיים והרגשיים של הילד ומתן מענה מדויק

  • גישה הדרגתית שמטרתה ליצור הסתגלות המותאמת לקצב שלו

  • מתן חיזוקים חיובים ובניית אמונה של הילד בעצמו וביכולותיו

  • יצירת שגרה בטוחה תוך שימוש בתגובות עקביות שיוצרות לילד סביבה ברורה ומלאה בביטחון

  • סביבה תומכת ומעודדת ובניית התחושה של הילד שרואים ומבינים אותו 


בסיום התהליך כאשר ילדים לומדים להירדם באופן עצמאי, הם ישנים את מס. השעות הדרוש להם כדי לגדול ולהתפתח בצורה המיטבית ביותר.

המשמעות היא שלהורים בסיום התהליך תהיה יותר אנרגיה במהלך היום, והם יוכלו ליהנות יותר מהזמן המשותף. בנוסף, ההורים יהיו פחות לחוצים ויותר רגועים, מה שיכול להוביל לסביבה משפחתית מאושרת ובריאה יותר. 

מה עושים בייעוץ שינה לילדים?

תהליך הייעוץ נערך בדרך הבאה:

השאלון הדרך המשותפת שלנו מתחילה במילוי שאלון שמטרתו לתת לי פרטים על הרגלי השינה של ילדכם וגורמי התלות המסייעים לו כיום להירדם. כגון: נוכחות בחדר, נרדמה עם מגע, הרדמה במקום שונה מהמיט השלו ועוד...ובכך מאפשר לי לדעת במה להתמקד בשיחתנו המשותפת שתזניק את התהליך ותתן לכם את הדרך לעבר המטרה.

1.

 שיחת ההזנק לאחר מכן ניפגש לשיחת אותה נערוך יחד בזום. השיחה אורכת כשעתיים.

בשיחה נבנה את תוכנית העבודה להמשך התהליך, נלמד על עקרונות התהליך והרציונל מאחורי כל עקרון בנוסף נלמד על צרכי הילד שלכם וכן ונתאם ציפיות לגבי התנהלות התהליך. מרגע זה מתחיל המסע המשותף שלנו.

אתם מקבלים תוכנית עבודה כתובה הנותנת את המסגרת לתהליך ואנו יוצאים לדרך.

2.

התהליך שלב זה אני אתכם באופן אישי ויום יומי בכל שלבי התוכנית. הקשר הרצוף בנינו מורכב מדיווח מפורט שלכם על התקדמות הלילות ומתן ההנחיות שלי ללילה הבא ומהשיחה היומית, המבטיחה את התקדמות והצלחת השינוי גם במצבי משבר ורגרסיה, שהינם חלק טבעי ובלתי נפרד מהתהליך.

הליווי נותן גם מענה לקשיים הרגשיים שלכן וגם של הילד שעולים וצפים לאורך התהליך.

3.

סיום התהליך תהליך שהסתיים בצורה מוצלחת, הוא תהליך שבסופו מגיעים לחזון אחרית הלילות. ומה זה אומר?

בסופו של התהליך הילד התיידד עם המיטה שלו, נרדם בה עצמאית וישן שינה איכותית, וכך וגם אתם.

4.

האחריות וזה עדין לא הסוף…אנחנו לא נפרדים. בסוף התהליך באופן בלעדי תקבלו תעודת אחריות לשנה לתוצאות שהושגו במהלך הייעוץ שינה. האחריות תאפשר לכם להתייעץ במקרה של רגרסיה או שינוי שנובע מאירועים שבהם יצאתם מהשגרה.

זו הגדלת המעטפת של הייעוץ, שאתם מקבלים ממני במתנה, ונועדה לתת לכם ביטחון בתוצאות כדי שהשינה הטובה תהיה מתנה לכל המשפחה.
לצפייה בתעודת האחריות
עוד פרטים על תעודת האחריות

 

5.

שינה טובה תאפשר לכם ולילדכם את איכות החיים, תחזיר לכם את הזמן הזוגי אחד עם השני, ולכל המשפחה את הרוגע והרעננות בכל בוקר חדש.

ייעוץ שינה לילדים- כמה זה עולה?

שינה טובה חשובה ביותר להתפתחות וגדילה של הילד.
בשינה טובה ורציפה הגוף מפריש הורמון גדילה שאחראי לגדילה והתפתחות.
כמובן שלחוסר שינה ועייפות מתמשכת יש מחיר לא פשוט שמתבטא במישורים שונים כמו, פגיעה בחוסנה של מערכת החיסון, בכושר הריכוז והלמידה ויכולה לסכן את ההורה שנוהג עייף, ואת הפעוט שעסוק עכשיו במשחק בגן השעשועים על המתקנים או במדרגות הבית.

כיום ישנן שיטות ייעוץ שינה רבות ושונות הנבדלות באורך הליווי, המענה לבכי, דרך הליווי ועוד ...

בתהליך שאני עורכת הליווי הינו אישי, צמוד ויום יומי וזאת כדי להגיע למטרה ולהטמיע הרגלים חדשים. הליווי נעשה אך ורק בשיחות טלפוניות ולא בהתכתבות לאורך כל שבועות התהליך כשמדובר בלפחות ב 15 שעות הדרכה, שיחה, תמיכה וליווי מה שמאפשר מתן מענה ממוקד, פרקטי אבל גם ריגשי ומאפשר לי לערוך אתכם תהליך עומק לשינוי והשגת המטרה.
אני מקפידה ללוות את ההורים, עד להגעה לתוצאה הרצויה אותה הגדרנו יחד כבר בשיחת ההזנק לתהליך. 

ומה לגבי החזרים לייעוץ שינה מקופ"ח או ביטוח בריאות פרטי?
כל קופות החולים מחזירות כסף על שעות ייעוץ בנושא שינה עד גיל 6 חודשים. ההחזר תלוי בתוכנית הביטוח של האימא ולרב כלול בתוכנית הביטוח היקרה יותר, כמו מכבי שלי או כללית פלטינום.
ההחזר נעשה מתוך סל ההיריון ולידה שעומד לטובת היולדת משלב ההיריון ועד גיל 6 חודשים של התינוק וכמובן שתלוי ביתרת הסל.
זה מותיר חלון הזדמנויות מאד קטן של חודש שבו אפשר להיעזר בייעוץ שינה וגם לקבל החזר לא מבוטל מקופ"ח על ההשקעה הכספית בייעוץ שינה.

כדי לבדוק לגבי החזר כספי על ייעוץ שינה מבטיחות הבריאות הפרטי יש לבדוק את הפוליסה שיש ברשותכם וניתן לבדוק זאת מול סוכן הביטוח המטפל לכם בביטוח הבריאות.

אז איך מתחילים את תהליך ייעוץ השינה איתי?

החלטתם שאתם רוצים לישון?
אתם מוזמנים לקבוע איתי את המועד לשיחת ההזנק לתהליך.
את השיחה ניתן לערוך בשעות הבוקר או הערב לנוחיותכם השעה המוקדמת ביותר להתחלת השיחה היא 8:00 והמאוחרת ביותר היא 20:30.
לאחר ליווי של משפחות מאות משפחות כבר למעלה מ 10 שנים ושיפור של איכות חיים להורים לתינוקות רבים, אני מחכה לפגוש אתכם ולביא שינה טובה לביתכם.    

 מוזמנים להשאיר לי הודעה ואחזור אליכם
להתקשר אלי
או לשלוח לי הודעה בוואטאפ

  • Whatsapp
baby-sleeping1.jpg