מעבר למיטת מעבר

הורים רבים מתלבטים מתי נכון להעביר את הפעוט למיטת מעבר.

 

  1. המעבר צריך להיות :

  • בראש ובראשונה כאשר התינוק מטפס במיטת התינוק ומנסה לצאת בכוחות עצמו מה שמסכן אותו ועלול להוביל לנפילה.  במצבים כאלה וכאשר אין אפשרות להנמיך את המיטה ולמנוע את הטיפוס רצוי להעביר למיטת מעבר.

  • הסיטואציה השניה הנפוצה היא כאשר עומד להגיע תינוק חדש למשפחה וההורים זקוקים למיטת התינוק עבור התינוק החדש.

  • עם הגעת הפעוט לגיל 3.

 

ראשית המעבר למיטת מעבר, פותחת בפני התינוק את האפשרות לרדת מהמיטה בכוחות עצמו ולטייל בבית גם בזמן ההרדמה וגם בשעות הלילה כאשר כולם ישנים.מכאן שמאד חשוב שלתינוק יהיו הרגלי שינה טובים והוא יודע להירדם באופן עצמאי וללא גורמי תלות שלרב מאריכים את ההרדמה והופכים אותה לזמן, המקשה על הילד ועל ההורים.

עם המעבר הורים רבים מתמודדים ען הגעת הפעוט למיטתם במשך הלילה ולמעבר לשינה יחד איתם.מכאן שהרגלי שינה טובים הכרחיים למעבר מוצלח .במקרה השני רצוי לעשות את המעבר כחודש וחצי עד חודש לפני מועד הלידה המשוער.חשוב לפרק את מיטת התינוק עם הגעת מיטת המעבר כדי למנוע בלבול וכדי שהפעוט לא ירגיש כי התינוק החדש לקח לו את המיטה שלו.מעבר למיטת מעבר אינו מומלץ לפני גיל שנה וחצי ורצוי שיעשה עד גיל שלוש.

 

טיפים למעבר מוצלח:

  1.  מומלץ למקם את מיטת המעבר במקום בו הייתה ממוקמת מיטת התינוק.

  2.  רצוי להשאיר את השמיכה ממיטת התינוק,במיטה החדשה בכדי לתת לילד הרגשה מוכרת שתיצור הרגשת ביטחון.

  3. את מיטת התינוק, מומלץ לפרק על מנת למנוע בלבול אצל הילד.

  4. אם הדבר אפשרי שתפו את הילד ברכישת המיטה החדשה , כך תגרמו לו להתרגש לקראת הגעתה של מיטת הגדולים עבורו.

  5.  ישנם מיטות מעבר שגודל המזרון זהה לזה של מיטת התינוק במקרים כאלה השתמש ובמצעים הקיימים ובשמיכה הקיימת שהוא מכיר בשלבים הראשונים, כדי ליצור תחושה של משהו מוכר.אם יש צורך לרכוש מצעים חדשים רכשו אותם ביחד עם הילד ואפשרו לו לבחור מצעים עם דמויות שהוא אוהב.

  6. אם המעבר קשה לילד והוא חושש להישאר לבד בחדר במיטה החדשה בימים הראשונים, שבו לידו עד שיירדם, והתרחקו בהדרגה תוך מספר ימים, על מנת להקל את תהליך המעבר עד שתחזרו למצב הקודם.