top of page
maxresdefault.jpg

ייעוץ שינה לתינוקות 

מגיל 5 חודשים עד שנתיים

ייעוץ שינה, מאיזה גיל אפשר להתחיל?

מגיל 5 חודשים מתפתחת היכולת של התינוק להירדמות וגם הרגעות עצמאית, עם זאת לעיתים זה לרב אינו קורה מעצמו.
הקושי מורגש אבל מחכים שדברים יסתדרו לבד, לעיתים יש הרגשה שניתן לטפל בקשיים ולהתגבר עליהם לבד או שאין כוח כרגע להתחייב לתהליך, אבל שימו לב שקשיי השינה אינם נעלמים מעצמם ויותר מזה ההרגלים הפחות טובים עשויים להשתרש כך שסוף סוף מגיעים לנקודה שבה יש רצון לטפל בבעיה, השינוי אינו פשוט לכם או לתינוק. 

קשה כפליים לעקור הרגלים שהשתרשו למשך חודשים או מעל אפילו שנים, מאשר ללמד תינוק שרק עכשיו הגיע לשלב שבו התפתחה אצלו היכולת להירדם עצמאית ועדין לא השתרשו אצלו הרגלים לא טובים, להירדם לבד וללא כל גורמי תלות.
עם זאת אף פעם לא מאוחר לטפל בבעיות השינה של התינוק וניתן לשפר את איכות השינה שלו בכל גיל וכך של כל בני הבית.

טיפול בבעיות והגעה לשינה טובה תאפשר לכם ולילדכם את איכות החיים, תחזיר לכם את הזמן הזוגי אחד עם השני, ולכל המשפחה את הרוגע והרעננות בכל בוקר חדש.

הירדמות עצמאית - השיטה והתוצאה

בתהליכי ייעוץ שינה שאני מלווה מעל לעשור, ולאור הניסיון הארוך שצברתי, אני שמה דגש על אבחון נכון ומדויק לקשיי השינה (פיזיולוגי או התנהגותי) 
לצד התמקדות בחוויית הורית טובה ובארגז כלים מותאם אישית. 

השיטה שאני עובדת איתה מבוססת על:

4 שלבים וקצב ההתקדמות מותאם לקצב של התינוק ושלכם ההורים ועל מתן מענה תמידי לבכי ומעניקה ביטחון לתינוק בכם.
המטרה היא להבין את הצרכים של התינוק וללמוד כיצד לתת להם מענה מדויק.
בנוסף חשוב לי לעבוד בצורה עמוקה על שינויי הרגלים וזאת מתוך היכרות של אמונות מעכבות, שיתכן ויצרו אצלכם את מערך התגובות, שהובילו להרגלי השינה היום.
אני עובדת בשיטה ייחודית המבוססת על שיטת 'לילה טוב' ועל ניסיון והצלחה של למעלה מ-10 שנים.

תהליך מותאם אישית - תהליך הייעוץ שינה, מותאם אישית ומתחשב בקצב של התינוק יעניק בסופו של התהליך, ביטחון והקניית הרגלי שינה טובים כצידה לחיים. במהלך התהליך נעשה אבחון מדויק של טמפרמנט התינוק נבין כיצד הוא משפיע על השינה ונלמד כיצד לתת מענה לקשיים שנוצרים עקב הטמפרמנט שלו.

היענות תמידית לבכי - היענות לבכי חשובה לתחושת הביטחון של התינוק בהוריו ובסביבתו. התהליך מאפשר להיענות לבכי תוך יצירת שינוי חיובי שמלמד את התינוק לישון. 

גמילה מגורמי תלות - התהליך מתמקד בגמילה מכל גורמי התלות החיצוניים בצורה מדורגת ועם הענקת חלופה מתאימה. בעיות שינה נוצרים לרב בגלל שהתינוק נזקק לעזרה חיצונית על מנת להירדם ושעם הזמן גורם התלות, שעוזר לתינוק להירדם, הופך לפחות ופחות אפקטיבי וההורים נדרשים להשקיע זמן רב יותר בהרדמת הילד ובהחזרתו לישון ביקיצות החוזרות בלילה.

 ייעוץ שינה הדרגתי - מוגדר במס. שלבים ידועים מראש. ההדדיות בין התינוק וההורים משפיעה על הקצב, המאפשר לימוד והטמעת שינויים. עם זאת תהליך ייעוץ שינה בשיטת 'לילה טוב' נותן אופק המאפשר לדעת כיצד מתנהל התהליך ותוך כמה זמן הוא עשוי להסתיים. תהליך הייעוץ שינה מאפשר תקופת הסתגלות המותאמת לקצב האישי של ההורים והיילד.

תהליך עומק לשינויי הרגלים- כדי להגיע לתוצאה הרצויה וכדי להטמיע אותה בצורה טובה מלאה, חשוב לעבוד על שינויי הרגלים. את השינוי נתחיל בשינוי הגישה לקושי על ידי פירוק אמונות מגבילות שמרכיבות את ההורות. במקביל נלמד מהם צרכי התינוק ונתאים מענה המדויק לצרכיו שחשוב לא פחות כדי ליצור מערכת שתומכת בו. בסיום הטמעת השינוי, נבין כיצד לשמור על התוצאות גם במצבים משתנים וביציאה מהשגרה, מה שיבטיח לכם שינה טובה כמתנה לחיים.

הצבת גבולות - בתהליך נתמקד הצבת הגבולות חדשים, שיעזרו לתינוק להבין את העולם מסביבו בדרך ברורה ובטוחה, ונגדיר עבורו תהליכים ברורים שיקנו לו הבנה לגבי  התנהלות היום והלילה שלו.

שיטת הייעוץ בה אני עובדת היא דרך עדינה ויעילה על מנת ללמד את התינוק להירדם ללא עזרה או תלות ולישון שינה איכותית וטובה.
השיטה מבוססת על העקרונות הבאים:

  • הבנה של צרכי התינוק ומתן מענה מדויק

  • גישה הדרגתית שמטרתה ליצור למידה המותאמת לקצב התקדמות של התינוק

  • מתן חיזוק חיובי ובניית מסוגלותו של תינוק בעצמו וביכולותיו

  • יצירת שגרה בטוחה תוך שימוש בתגובות עקביות שיוצרות לתינוק ביטחון בהוריו ובסביבתו

  • סביבה תומכת ומעודדת ובניית התחושה של התינוק שהוא מובן 

בסיום התהליך כאשר תינוקות לומדים להירדם באופן עצמאי, הם מסוגלים לקבל את השינה הדרושה להם כדי לגדול ולהתפתח בצורה המיטבית ביותר. המשמעות היא שבסיום התהליך תהיה לכם ההורים יותר אנרגיה במהלך היום, ותוכלו ליהנות יותר מהזמן עם תינוקכם.
בנוסף, כך תהיו פחות לחוצים ויותר רגועים, מה שיכול להוביל לסביבה משפחתית מאושרת ובריאה יותר. 

מה עושים בייעוץ שינה לתינוקות?

תהליך הייעוץ נערך בדרך הבאה:

1.

 שיחת ההזנק לאחר מכן ניפגש לשיחת אותה נערוך יחד בזום. השיחה אורכת כשעתיים

בשיחה נבנה את תוכנית העבודה להמשך התהליך, נלמד על עקרונות התהליך והרציונל מאחורי כל עקרון בנוסף נלמד על צרכי התינוק וכן ונתאם ציפיות לגבי התנהלות התהליך. מרגע זה מתחיל המסע המשותף שלנו.

אתם מקבלים תוכנית עבודה כתובה הנותנת את המסגרת לתהליך ואנו יוצאים לדרך.

2.

השאלון הדרך המשותפת שלנו מתחילה במילוי שאלון שמטרתו לתת לי פרטים על הרגלי השינה של ילדכם וגורמי התלות המסייעים לו כיום להירדם. כגון: הנקה, נדנוד בעגלה, על הידיים ועוד...ובכך מאפשר לי לדעת במה להתמקד בשיחתנו המשותפת.

התהליך שלב זה אני אתכם באופן אישי ויום יומי בכל שלבי התוכנית. הקשר הרצוף בנינו המורכב מדיווח מפורט שלכם על התקדמות הלילות ומתן ההנחיות שלי ללילה הבא. השיחה היומית מבטיחה את התקדמות והצלחת השינוי גם במצבי משבר ורגרסיה, שהינם חלק טבעי ובלתי נפרד מהתהליך.

הליווי נותן גם מענה לקשיים הרגשיים שעולים וצפים לאורך התהליך.

3.

סיום התהליך תהליך שהסתיים בצורה מוצלחת, הוא תהליך שבסופו מגיעים לחזון אחרית הלילות. ומה זה אומר?

בסופו של התהליך הילד התיידד עם המיטה שלו, נרדם בה עצמאית וישן שינה איכותית, וכך וגם אתם.

4.

האחריות וזה עדין לא הסוף…אנחנו לא נפרדים. בסוף התהליך באופן בלעדי תקבלו תעודת אחריות לשנה לתוצאות שהושגו במהלך הייעוץ שינה. האחריות תאפשר לכם להתייעץ במקרה של רגרסיה או שינוי שנובע מאירועים שבהם יצאתם מהשגרה.

זו הגדלת המעטפת של הייעוץ שאתם מקבלים ממני במתנה ונועדה לתת לכם ביטחון בתוצאות כדי שהשינה הטובה תהיה מתנה לכל המשפחה.
לצפייה בתעודת האחריות
עוד פרטים על תעודת האחריות

5.

מחיר של ייעוץ שינה- מה הוא כולל?

שינה טובה חשובה ביותר להתפתחות וגדילה של התינוק ותפקוד מיטבי ההורים שלו.
כמובן שלחוסר שינה ועייפות מתמשכת יש מחיר לא פשוט שמתבטא במישורים שונים כמו, פגיעה בחוסנה של מערכת החיסון, בכושר הריכוז והלמידה ויכולה לסכן את ההורה שנוהג עייף, ואת התינוק שבדיוק לומד מיומנויות זחילה עמידה והליכה וזקוק ליציבות על מנת להצליח במשימה...

כיום ישנן שיטות ייעוץ שינה רבות ושונות הנבדלות באורך הליווי, המענה לבכי, דרך הליווי ועוד ...

בתהליך שאני עורכת הליווי הינו אישי, צמוד ויום יומי וזאת כדי להגיע למטרה ולהטמיע הרגלים חדשים. הליווי נעשה אך ורק בשיחות טלפוניות ולא בהתכתבות, לאורך כל שבועות התהליך כשמדובר בלפחות ב 15 שעות הדרכה, שיחה, תמיכה וליווי מה שמאפשר מתן מענה ממוקד, פרקטי אבל גם ריגשי ומאפשר לי לערוך אתכם תהליך לשינוי עומק.
אני מקפידה ללוות את ההורים, עד להגעה לתוצאה הרצויה אותה הגדרנו יחד כבר בשיחת ההזנק לתהליך. 

ומה לגבי החזרים לייעוץ שינה מקופ"ח או ביטוח בריאות פרטי?
כל קופות החולים מחזירות כסף על שעות ייעוץ בנושא שינה עד גיל 6 חודשים. ההחזר תלוי בתוכנית הביטוח של האימא ולרב כלול בתוכנית הביטוח היקרה יותר, כמו מכבי שלי או כללית פלטינום.
ההחזר נעשה מתוך סל ההיריון ולידה שעומד לטובת היולדת משלב ההיריון ועד גיל 6 חודשים של התינוק וכמובן שתלוי ביתרת הסל.
זה מותיר חלון הזדמנויות מאד קטן של חודש שבו אפשר להיעזר בייעוץ שינה וגם לקבל החזר לא מבוטל מקופ"ח על ההשקעה הכספית בייעוץ שינה.

כדי לבדוק לגבי החזר כספי על ייעוץ שינה מבטיחות הבריאות הפרטי יש לבדוק את הפוליסה שיש ברשותכם וניתן לבדוק זאת מול סוכן הביטוח המטפל לכם בביטוח הבריאות.

אז איך מתחילים את תהליך ייעוץ השינה איתי?

החלטתם שאתם רוצים לישון?
אתם מוזמנים לקבוע איתי את המועד לשיחת ההזנק לתהליך.
את השיחה ניתן לערוך בשעות הבוקר או הערב לנוחיותכם השעה המוקדמת ביותר להתחלת השיחה היא 8:00 והמאוחרת ביותר היא 20:30.
לאחר ליווי של משפחות מאות משפחות כבר למעלה מ 10 שנים ושיפור של איכות חיים להורים לתינוקות רבים, אני מחכה לפגוש אתכם.    

 מוזמנים להשאיר לי הודעה ואחזור אליכם
להתקשר אלי
או לשלוח לי הודעה בוואטאפ

  • Whatsapp
Sleep-tight-Keep-your-sleeping-baby-safe-3.jpg